Čebelarsko srečanje v Velenju – velik interes in podpora projektu BeeLieve
V prostorih PUM-o Velenje je v četrtek, 28. avgusta 2025, potekalo čebelarsko srečanje v okviru mednarodnega projekta BeeLieve – European Centres of Vocational Excellence in Apiculture (ERASMUS-EDU-2023-PEX-COVE).
Dogodek je zbral številne čebelarje, strokovnjake in predstavnike institucij. Poleg predstavitev projekta in primerov dobrih praks smo se posvetili razpravi o pripravi Regionalnega načrta (RP), ki bo začrtal prihodnje usmeritve za razvoj čebelarstva.
Udeleženci so izrazili podporo aktivnostim projekta ter podali predloge ukrepov in akcij, ki bodo vključeni v nadaljnje delo. Srečanje se je zaključilo ob neformalnem druženju in izmenjavi izkušenj.
Projekt BeeLieve tudi v Sloveniji dokazuje, da je sodelovanje ključno za trajnostni razvoj čebelarstva in krepitev regionalnih ekosistemov.
Projekt BeeLieve je tudi tokrat privabil lepo število obiskovalcev v prostore Ljudske univerze Velenje, kjer so se zbrali partnerji, čebelarji in vsi, ki jih zanima trajnostno čebelarstvo.
SPOROČILO ZA JAVNOST Razvojne agencije SAŠA
O projektu:
BeeLieve

Spolšne informacije
Naslov projekta
European Centres of Vocational Excellence in Apiculture
BeeLieve
ERASMUS-EDU-2023-PEX-COVE
(Partnership for Excellence – Centres of Vocational Excellence)
Trajanje projekta 48 mesecev od 1. 3. 2024 do 29. 02. 2028













